*_* Naruto Romania *_*
Bine ati venit.
Sper sa va distrati pe forumu' nostru. Smile

Aaa si apropo daca nu va faceti cont nu o sa vedeti nici macar un sfert din forum Smile

FULL METAL PANIC – “FUMOFFU”

In jos

Mesaj Scris de Poc.Temari la data de Mier Aug 18, 2010 4:35 pm

“Full Metal Panic? Fumoffu” este cel de-al doilea sezon al animeului Full Metal Panic. Spre deosebire de prima serie, aceasta ii are in prin plan pe Sousuke si Chidori, alaturi de alte personaje de fundal care de acum ies in evidenta ( Kyoko). Mai apar si alte 2 personaje ( Ren Mikihara, Atsunobu Hayashimizu).

Titlul este schimbat in aceasta serie. Semnul de exclamare este inlocuit de un semn de intrebare, de unde poate si putina ironie gandindu-ne daca aceasta serie poate fi considerata cu adevarat parte din FMP original. Fumoffu vine de la mascota unui parc de distractii: Bonta-kun, un soarece mare si portacaliu in care Sousuke se deghizeaza in mai multe randuri pentru a o “salva” pe Chidori sau a se salva pe sine;).

Povestea este usor de urmarit si foarte amuzanta in acelasi timp. Ea prezinta viata lui Sousuke la Jindai High School si relatia dintre el si Chidori. Actiunea are loc undeva intre prima serie sic ea de-a treia. Soldat desavarsit, el esueaza sa se integreze in grupul social al lui Chidori cat si sa se adapteze vietii cotidiene. Astfel, au loc tot felul de incidente haioase, care se termina de obicei cu o cearta intre Chidori si Sousuke. Pe parcursul serialului apar in peisaj si Tessa, Mao si Weber, starnind noi conflicte, dar scene amuzante in acelasi timp. Desi cele 11 episoade ale seriei nu au legatura cu restul actiunii(FMP si FMP – The second raid), ele sunt comice si pline de peripetii, toate cu rolul de a binedispune privitorul.
Poc.Temari
Membru
Membru

Element :
Warn : 100%
Puncte : 3080
Reputatie : 0
Data de inscriere : 26/07/2010
Sex : feminin
Varsta : 22
Localizare : Privath :))
Joburi/Distractii : Nuh te intere :P

Sus In jos

Re: FULL METAL PANIC – “FUMOFFU”

Mesaj Scris de vladvlad23 la data de Joi Noi 18, 2010 12:54 am

A fost interesant ca si seria precedenta si a fost comic. Pentru ca nu au mai fost rapiri, distrugeri, razboaie a intrat comedia in el.

...:::Naruto Max:::...
Spoiler:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
vladvlad23
Moderator
Moderator

Sat : Satul ascuns intre frunze
Element :
Puncte : 5178
Reputatie : 3
Data de inscriere : 06/09/2010
Sex : masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de BiChOn la data de Lun Aug 29, 2011 2:57 am

Fummofu e seria mea preferata din full metal panic deoarece in momentul in care dura un episod o rapire, mie mi se parea pierdere de timp , dar in asta mi-a placut pentru ca era amuzant, stateau destul de mult prin liceu.
BiChOn
Membru
Membru

Element :
Puncte : 2650
Reputatie : 0
Data de inscriere : 26/08/2011
Sex : masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat