*_* Naruto Romania *_*
Bine ati venit.
Sper sa va distrati pe forumu' nostru. Smile

Aaa si apropo daca nu va faceti cont nu o sa vedeti nici macar un sfert din forum Smile

Grafica ^_^

In jos

Grafica ^_^

Mesaj Scris de Konan^_^Esseker la data de Lun Aug 30, 2010 1:22 pm

Grafica este foarte reusita, si nu dezamageste niciodata, pe parcursul serialului. Peisajele sunt de multe ori realizate printr-o imbinare a 3D-ului cu pensula, iar animatia din acele momente da o senzatie clara de precizie a miscarii unei camere de luat vederi in 3D Smile. Deoarece Dark este un personaj al noptii, veti avea multe scene a orasului pe timp de noapte, cu toate lucrurile incluse in "pachet": cer instelat, luna plina, reflectoare ale politiei, etc., dar peisajele cele mai interesante sunt cele din timpul zilei/amurg, cand apare aproape mereu o combinatie deosebita de culori pe fundal, im mare parte si din cauza efectelor grafice.

Exista niste efecte foarte reusite, de lens flare pentru soare, glow, pentru orice magie, ceata, fum, lasere si fulgere. Nu uitati si de flacarile de la inceput, care sunt unele dintre cele mai reusite pe care le-am vazut. Efectul meu preferat este cel in care apar penele de inger, considerate magice, si care fac diverse lucruri: se descompun in particule, creeaza tornade, lumina, etc. Veti observa ca majoritatea efectelor magice au loc in prezenta lui Dark, iar aripile sale sunt bine desenate.

La partea de desenare a personajelor, trebuie remarcat parul, care straluceste mereu, in special al lui Dark (hint: Daisuke si Riku au aceeasi culoare a parului), iar hainele lui Dark sunt cat mai mulate pe corp. Este de inteles, fiind un master-thief, dar un inger ar fi trebuit sa poarte ceva mai interesant, asa cum face insa Krad, care respecta tiparul: par blond, aripi albe, haine albe, cu mantie, etc. Si Dark, si Krad au acele suvite rebele de par, care mereu stau intre ochi, pentru a nu le deranja vederea Razz.
Ochii personajelor sunt cateodata foarte bine realizati si expresivi, cum e cazul lui Krad, sau foarte enervanti, cum e cazul lui Risa, care sufera de sindromul ochilor prea mari. Nu se intampla tot timpul, si schimbarea de stil e notabila.

...:::Naruto Max:::...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Foiaie verde Maghiran
Ce fel de izmene am?
Am izmene rupte'n cur
Si ma cheama Raj Kapoor

Fara comentarii =]]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Konan^_^Esseker
Admin
Admin

Sat : Satul ascuns in ploaie
Element :
Warn : 100%
Puncte : 5218
Reputatie : 10
Data de inscriere : 24/07/2010
Sex : feminin
Varsta : 20
Localizare : Dej ... Jud Cj... Satu din ploaie :))
Joburi/Distractii : Just PC... CrossFire and MineCraft

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum