*_* Naruto Romania *_*
Bine ati venit.
Sper sa va distrati pe forumu' nostru. Smile

Aaa si apropo daca nu va faceti cont nu o sa vedeti nici macar un sfert din forum Smile

Grafica ^_^

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Grafica ^_^

Mesaj Scris de Konan^_^Esseker la data de Lun Aug 30, 2010 1:58 pm

Grafica
Or the lack there of... Ei bine, nu se poate spune ca lipseste cu totul, pentru ca nu ati mai avea ce vedea, dar sa nu fiti surprinsi daca grafica arata foarte prost. Atat de prost, incat ati putea crede ca animatia norilor a fost facuta plimband cu mana niste cartoane, in diverse pozitii. Dar cu toate astea, grafica din 1994 are si parti bune Smile. Peisajele nu se numara printre acestea, dar arata totusi destul de bine: exista munti, canioane, rauri, deserturi, temple, si planete care de-abia asteapta sa fie explorate.

Cred ca cel mai mult mi-a placut templul cristalului de Vant, care "leviteaza", si ca orice templu care se respecta, interiorul are si o pestera fara fund, in care domneste intunericul, si coloane pe care sa poti sari, in stil Indiana Jones. Veti intalni multe astfel de secvente, in care Prettz ajunge intr-un loc prin vointa, muschi, si chinuindu-se, numai ca sa descopere ca Linaly a descoperit deja cum se activeaza cine stie ce mecanism secret, utilizandu-si puterile. Peisajele sunt foarte colorate, asa ca nu m-am mirat sa vad munti roz, dar prefer campia plina de flori de la poalele lor.

Efecte speciale... sunt! Chiar am fost uimit la un moment dat cand am vazut reflexia planetei, intr-un hublou al unei nave, pentru ca acela pare singurul efect generat pe calculator. Dar nu disperati, pentru ca luptele sunt pline de flacari, explozii, fulgere, scantei si arce electrice, plus efecte de neon glow pe alocuri, atunci cand avem de-a face cu cristalele sau cu robotii care au toate butoanele luminoase in jurul lor.

Exista niste scene interesante din punct de vedere al iluminarii, in special cand avem de-a face cu magia lui Linaly, asa ca fiti pe faza. Personajele sunt desenate fara prea multe umbre, dar gama expresiilor faciale e destul de larga: mi-a placut foarte mult cum se stramba Prettz, si sabia lui care apare in mainile sale at will, desi e de doua ori mai lunga decat el (veti vedea "poza" sa de lupta de mai multe ori pe parcurs). De fapt, am ciudata impresie ca au cam reciclat niste animatii pe alocuri - scena cu robotii care raporteaza ce se intampla (cred ca au schimbat doar scrisul Smile, si scena cu barca mergand pe rau, care a fost mirrored.

Per total, desi cateodata e enervant de prost desenat, povestea reuseste sa te faca sa uiti asta, iar tot ce face Linaly cu cercelul sau YinYang e superb.

...:::Naruto Max:::...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Foiaie verde Maghiran
Ce fel de izmene am?
Am izmene rupte'n cur
Si ma cheama Raj Kapoor

Fara comentarii =]]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Konan^_^Esseker
Admin
Admin

Sat : Satul ascuns in ploaie
Element :
Warn : 100%
Puncte : 4830
Reputatie : 10
Data de inscriere : 24/07/2010
Sex : feminin
Varsta : 19
Localizare : Dej ... Jud Cj... Satu din ploaie :))
Joburi/Distractii : Just PC... CrossFire and MineCraft

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum