*_* Naruto Romania *_*
Bine ati venit.
Sper sa va distrati pe forumu' nostru. Smile

Aaa si apropo daca nu va faceti cont nu o sa vedeti nici macar un sfert din forum Smile

Impresii ^_^

In jos

Impresii ^_^

Mesaj Scris de Konan^_^Esseker la data de Lun Aug 30, 2010 2:12 pm

Stiti ce m-a surprins? Tiganii. Veti crede ca nu ati citit bine, dar va spun clar ca in acest film apar tiganii ROMANI ca personaje. Noa este o astfel de tiganca (gypsy/nomad/gitana/etc...) care la intrebarea lui Edward "dar voi cum va spuneti?" ea raspunde cu "Romani. Inseamna a fi om"... Speechless? Well I sure WAS!!!.

Lasand la o parte acest lucru, Noa chiar e interesanta ca personaj, dar nu am vrut sa o trec in lista la aceasta categorie, pentru ca ar fi trebuit sa bag mult prea multe personaje din serial, care merita un loc acolo la fel de mult ca si ea. Cel putin The Flame Alchemist - Colonelul Mustang... Revenind la Noa si la compatriotii ei, veti avea parte de o demonstratie de muzica si de dans, desi veti ramane dezamagiti, pentru ca muzica e ceva gen Gypsy Kings, si mai putin ceva autohton noua Razz

E uimitor cum poti baga aspecte romanesti prin toate filmele... in Harry Potter 4 erau mentionati dragonii (O_o w00t) din Romania, in FMA apar tiganii made in RO, si sunt sigur ca surprizele se vor tine lant. Bine ca nu au bagat si in Advent Children bucata de copilarie a lui Red XIII din Muntii Carpati, Romania... (e de fapt Cosmo Canion, but hey... se putea adapta...).

Mi-a placut acest film, pentru ca in sfarsit se termina povestea. Or does it? La cum au lasat-o, ar putea sa continue, dar nu ar mai avea acelasi farmec fara alchimie Razz.

Ce m-a enervat a fost totusi destinul lui Edward de a ramane separat de Winry, care mi-a placut foarte mult ca personaj, si care nu face decat sa astepte ca Edward sa se intoarca odata la ea. Well, it didn't happen, si totul s-a intamplat ca si in serial, cu o decizie finala luata intr-un moment, si care a schimbat totul. Imi aduce aminte si de celelalte protagoniste care nu au avut sanse -> Roze si Noa. Asta e una din laturile pentru care FMA este atat de dramatic, iar alta e cea datorata schimbarilor ce se produc cu personalitatea lui Edward, care evolueaza dintr-un copil ce avea visul sa devina cel mai bun alchimist, intr-un adult care deja are experienta razboiului, pierderilor umane, si a alchimiei ce nu mai tine cont de moralitatea umana.

...:::Naruto Max:::...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Foiaie verde Maghiran
Ce fel de izmene am?
Am izmene rupte'n cur
Si ma cheama Raj Kapoor

Fara comentarii =]]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Konan^_^Esseker
Admin
Admin

Sat : Satul ascuns in ploaie
Element :
Warn : 100%
Puncte : 5156
Reputatie : 10
Data de inscriere : 24/07/2010
Sex : feminin
Varsta : 20
Localizare : Dej ... Jud Cj... Satu din ploaie :))
Joburi/Distractii : Just PC... CrossFire and MineCraft

Sus In jos

Re: Impresii ^_^

Mesaj Scris de vladvlad23 la data de Lun Sept 20, 2010 5:59 pm

A fost bun si filmul si animeul. Se lanseaza brotherhood.

Spoiler:

vladvlad23
Moderator
Moderator

Sat : Satul ascuns intre frunze
Element :
Warn : 100%
Puncte : 5079
Reputatie : 3
Data de inscriere : 06/09/2010
Sex : masculin

Sus In jos

Re: Impresii ^_^

Mesaj Scris de Ana Infiniti la data de Joi Sept 23, 2010 4:10 am

a fost superb: x imi aduc aminte ca intr-o vara ma uitam non-stop la el,stiu pun multe detalii fara rost dar na:D

Spoiler:

Sig by Valy<3
Dissect me until my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins
I'm nothing but a tin man, don't feel any pain

Ana Infiniti
Moderator
Moderator

Sat : Satul ascuns in nisip
Element :