*_* Naruto Romania *_*
Bine ati venit.
Sper sa va distrati pe forumu' nostru. Smile

Aaa si apropo daca nu va faceti cont nu o sa vedeti nici macar un sfert din forum Smile

Another fic with Gaara..

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Another fic with Gaara..

Mesaj Scris de Ana Infiniti la data de Mar Noi 16, 2010 2:44 am

Capitolul 1:Farmecul unei imbratisari.

Era o seara placuta de vara,spre norocul meu nu ploua , insa briza marii se simtea destul de bine , suvitele-mi roscate falfaind prin aer . Stateam pe o stanca privind intens luna argintie , care , parca vroia sa se ascunda de privirea mea melancolica printre nori ; in larg nu se puteau observa prea multe din pricina cetii , iar pe plaja , in stanga mea , era doar nisip. "Hm..ar fi ceva , daca ar sta cineva acolo...chiar langa mine? Probabil l-as omori."
Dupa un rastimp , langa mine aparu o fata cam de cincisprezece ani , tinand in mana dreapta un kunai . Din imginea fetei se intelegea o oarecare ura , dar ochii ei de culoarea abanosului aratau frica si indoiala , in acelasi timp erau prea blanzi pentru a lua viata cuiva.
-Gaara , nu? ma intreba fata cu severitate , frica incoltind in fiecare celula din corpul ei firav.
-Te cunosc? ii raspund eu cu aceasi raceala ca intotdeauna dirijand usor nisipul asa incat sa nu o sperii , prea tare , si sa o aduc la mine . Mana fetei tremura , iar kunaiul cazu .
-E numai vina ta! se irita , doua firicele de lacrimi ii cazura pe obrazul cald , apoi pe nisipul rece . Arata chiar dragut , ca o iasomnie intr-o dimineata cu roua . " Draguta , nu-i asa Gaara? " Vocea aceea...din interiorul meu , pe care , oricat as vrea , n-o voi putea oprii vreodata cand va vrea sa-si spuna cuvantul...era el , era Shukaku. " Poate..." Fara sa-mi dau seama , se indrepta spre mine , indreptandu-si mana catifelata spre mine , dorind sa ma loveasca , dar se impiedica de o piatra si cazu pe mine , rezultand o imbratisare .
Corpul ii era asa cald si delicat . " Oare daca as strange-o cu toata puterea mea , va fi asemenea unui trandafir fara petale? " Mi-am dat seama ca o tineam lipita de mine , ea straduindu-se sa se elibereze din stransoarea mea , ca un fluture din panza unui paianjen . Plangea .
-Da-mi drumul!
-Nu plange...i-am spus cu o voce blanda , strangand-o mai tare la piept "Gaara , cand ai devenit atat de patetic?". Am ignorat intrebarea . Fata lasa capul pe umarul meu si inceta sa se mai zbata . " Oare ce inseamna acest sentiment? Niciodata nu fusesem atat de aproape de cineva , totusi raceala din ochii oamenilor nu imi dadeau vre-o speranta ca vor fi altfel la atingere , dar ea era . "
-Esti un monstru. Aceste cuvinte rasarisera din gura ei , putin soptite . In acel moment am simtit o ruptura inauntrul meu si am impins-o ridicandu-ma de pe stanca sura sa plec . Fata cazu in genunchi . Cred ca putin dezamagita de ea insasi .
M-am indepartat de acel loc lasand-o singura , doar ea si nisipul .Cred ca vantul cu puterea lui a adus cu el ultimele cuvinte ale fetei adresate mie : "Imi pare rau." Nu , era doar o iluzie , iar acest moment de slabiciune ar fi putut fi ultimul pentru mine , este ultimul.
" Se pare ca nu a fost sa fie. "

So...nu stiu daca il voi continua vreodata dar na..as vrea niste critici:-"

...:::Naruto Max:::...
Spoiler:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sig by Valy<3
Dissect me until my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins
I'm nothing but a tin man, don't feel any pain

Ana Infiniti
Moderator
Moderator

Sat : Satul ascuns in nisip
Element :
Warn : 100%
Puncte : 4997
Reputatie : 3
Data de inscriere : 21/08/2010
Sex : feminin
Varsta : 21
Localizare : Germany.
Joburi/Distractii : Writing.

Sus In jos

Re: Another fic with Gaara..

Mesaj Scris de vladvlad23 la data de Mar Noi 16, 2010 2:52 am

Imi place. Faci niste comparatii foarte bune si o poveste care te face sa vrei sa citesti tot mai mult.

...:::Naruto Max:::...
Spoiler:

vladvlad23
Moderator
Moderator

Sat : Satul ascuns intre frunze
Element :
Warn : 100%
Puncte : 4815
Reputatie : 3