*_* Naruto Romania *_*
Bine ati venit.
Sper sa va distrati pe forumu' nostru. Smile

Aaa si apropo daca nu va faceti cont nu o sa vedeti nici macar un sfert din forum Smile

Another fic with Gaara..

In jos

Another fic with Gaara..

Mesaj Scris de Ana Infiniti la data de Mar Noi 16, 2010 2:44 am

Capitolul 1:Farmecul unei imbratisari.

Era o seara placuta de vara,spre norocul meu nu ploua , insa briza marii se simtea destul de bine , suvitele-mi roscate falfaind prin aer . Stateam pe o stanca privind intens luna argintie , care , parca vroia sa se ascunda de privirea mea melancolica printre nori ; in larg nu se puteau observa prea multe din pricina cetii , iar pe plaja , in stanga mea , era doar nisip. "Hm..ar fi ceva , daca ar sta cineva acolo...chiar langa mine? Probabil l-as omori."
Dupa un rastimp , langa mine aparu o fata cam de cincisprezece ani , tinand in mana dreapta un kunai . Din imginea fetei se intelegea o oarecare ura , dar ochii ei de culoarea abanosului aratau frica si indoiala , in acelasi timp erau prea blanzi pentru a lua viata cuiva.
-Gaara , nu? ma intreba fata cu severitate , frica incoltind in fiecare celula din corpul ei firav.
-Te cunosc? ii raspund eu cu aceasi raceala ca intotdeauna dirijand usor nisipul asa incat sa nu o sperii , prea tare , si sa o aduc la mine . Mana fetei tremura , iar kunaiul cazu .
-E numai vina ta! se irita , doua firicele de lacrimi ii cazura pe obrazul cald , apoi pe nisipul rece . Arata chiar dragut , ca o iasomnie intr-o dimineata cu roua . " Draguta , nu-i asa Gaara? " Vocea aceea...din interiorul meu , pe care , oricat as vrea , n-o voi putea oprii vreodata cand va vrea sa-si spuna cuvantul...era el , era Shukaku. " Poate..." Fara sa-mi dau seama , se indrepta spre mine , indreptandu-si mana catifelata spre mine , dorind sa ma loveasca , dar se impiedica de o piatra si cazu pe mine , rezultand o imbratisare .
Corpul ii era asa cald si delicat . " Oare daca as strange-o cu toata puterea mea , va fi asemenea unui trandafir fara petale? " Mi-am dat seama ca o tineam lipita de mine , ea straduindu-se sa se elibereze din stransoarea mea , ca un fluture din panza unui paianjen . Plangea .
-Da-mi drumul!
-Nu plange...i-am spus cu o voce blanda , strangand-o mai tare la piept "Gaara , cand ai devenit atat de patetic?". Am ignorat intrebarea . Fata lasa capul pe umarul meu si inceta sa se mai zbata . " Oare ce inseamna acest sentiment? Niciodata nu fusesem atat de aproape de cineva , totusi raceala din ochii oamenilor nu imi dadeau vre-o speranta ca vor fi altfel la atingere , dar ea era . "
-Esti un monstru. Aceste cuvinte rasarisera din gura ei , putin soptite . In acel moment am simtit o ruptura inauntrul meu si am impins-o ridicandu-ma de pe stanca sura sa plec . Fata cazu in genunchi . Cred ca putin dezamagita de ea insasi .
M-am indepartat de acel loc lasand-o singura , doar ea si nisipul .Cred ca vantul cu puterea lui a adus cu el ultimele cuvinte ale fetei adresate mie : "Imi pare rau." Nu , era doar o iluzie , iar acest moment de slabiciune ar fi putut fi ultimul pentru mine , este ultimul.
" Se pare ca nu a fost sa fie. "

So...nu stiu daca il voi continua vreodata dar na..as vrea niste critici:-"

...:::Naruto Max:::...
Spoiler:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sig by Valy<3
Dissect me until my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins
I'm nothing but a tin man, don't feel any pain

Ana Infiniti
Moderator
Moderator

Sat : Satul ascuns in nisip
Element :
Warn : 100%
Puncte : 5088
Reputatie : 3
Data de inscriere : 21/08/2010
Sex : feminin
Varsta : 21
Localizare : Germany.
Joburi/Distractii : Writing.

Sus In jos

Re: Another fic with Gaara..

Mesaj Scris de vladvlad23 la data de Mar Noi 16, 2010 2:52 am

Imi place. Faci niste comparatii foarte bune si o poveste care te face sa vrei sa citesti tot mai mult.

...:::Naruto Max:::...
Spoiler:

vladvlad23
Moderator
Moderator

Sat : Satul ascuns intre frunze
Element :
Warn : 100%
Puncte : 4906
Reputatie : 3