*_* Naruto Romania *_*
Bine ati venit.
Sper sa va distrati pe forumu' nostru. Smile

Aaa si apropo daca nu va faceti cont nu o sa vedeti nici macar un sfert din forum Smile

Povestea lui Sasake

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Povestea lui Sasake

Mesaj Scris de Sasake Vibe la data de Sam Aug 27, 2011 5:13 pm

De mult de tot , pe cand Clanul Uchiha era la putere , un tanar Anbu se plimba prin sat , Acesta era Kakashi prin tinerete ...
Deodata zareste o domnisoara frumoasa , se duse la ea si politicos o intreaba
Anbu Kakashi : Buna Ziua , Sunt nou pe aici , imi puteti arata si mie unde gasesc un restauramt ?
Femeia clanului Uchiha : Da este pe colt langa magazinul de animale
Anbu Kakashi : Ok , ma puteti conduce dumneavoastra ?
Femeia Clanului Uchiha : Da desigur
Au mers ei ce au mers apoi au ajuns
Anbu Kakashi : Veniti cu mine , va fac cinste cu un Ramen
Femeia Clanului Uchiha : Oh multumesc
Acestia au mancat apoi femeia l-a invitat pe kakashi la ea ...
Cei doi au adormit impreuna , deoarece , Copilul de 1 an al ei numit Sasuke si sotul sau erau plecati ...

De dimineata kakashi s-a inbracat repede , a dat bunaziua , amintindusi ca trebuie sa ajunga la misiune si a plecat , pe vas unde era asteptat de Senseiul sau Minato Namikaze ...

Intre timp burta femeii tot crestea si tot crestea , asa si-a dat seama ca avea un alt copil , dar ce se facea ea daca sotul afla ? , asa ca in alta noapte m s-a culcat cu barbatul ei pentru al faace sa creada ca copilul este al lui ...

Dupa 9 luni copilul era gata sa se nasca , Sasuke fratele mai mare era foarte fericit deoarece va avea si el un frate mai mic si nu va mai fii piticul familiei dupa cum ii spunea itachii ...

Peste 5 ani Sasake crescuse , era maricel , avea 5 ani, iar Sasuke tocmai implinise 6 , dar ceva oribil ii astepta , Itachii pregatea , uciderea clanului Uchiha ...
La aceasta Crima , Itachi a ucis tot numai pe cei doi frati mai mici , i-a lasat in viata
Itachii stiind ca cei mici sunt fratii lui mici le-a spus

Itachi : Traiti , agatati-va de viata , iar apoi sa veniti sa ma infruntati cu ochii vostri !

Cei doi frati au ramas in sat 2 zile iar apoi , si-au luat inima in dinti si s-au hotarat sa plcece ,
Sasuke : Frate , vino cu mine in Konoha
Sasake : Nu pot veni , mama inainte sa moara mi-a spus sa plec in spre vest si sa-l gasesc pe maestrul Anbu Kakashii
Sasuke : Bine , frate , daca asta ti-a zis mama asta faci

Si au plecat , Sasuke in Konoha , Sasake spre centrul Anbu
De atunci cei doi frati nu s-au mai vazut , iar sasuke ajuns acolo , a fost la academie apoi a devenit Chunin , si intr-o misiune in timp ce vroia sa ii spuna fratelui sau ca Kakashi este in konoha si este senseiul lui s-a accidentat , la cap , iar astfel a uitat o parte din ce i sa intamplat , si a ramas doar cu amintirea ca fratele sau Itachii i-a omorat familia ...

Intre timp Sasake a ajun la centru , Acolo era iarna , iar Maestrul Anbu , a avut grija de el , l-a invatat jutsu-uri , toate astea Timp de 9 ani , Acum Tanarl Sasake in varsta de 4 ani a fost trimis in Konoha sa invete la academie impreuna cu cei mici , dar El deja stie jutsu-urile academiei , el este acum ca un ajutor al invatatorului ...
Sasake afland despre fratele sau de la Naruto , nu ii venii sa creada ...
Asa ca in curand , Sasake promite ca il va ajuta pe Naruto Sa il aduca inapoi pe Sasuke .

Va urma ....
Sasake Vibe
Membru
Membru

Sat : Satul ascuns intre frunze
Element :
Warn : 100%
Puncte : 2235
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/08/2011
Sex : masculin

Sus In jos

Re: Povestea lui Sasake

Mesaj Scris de Konan^_^Esseker la data de Sam Aug 27, 2011 6:41 pm

Asta nuh ii chiar o poveste inventata de tine .. Doar unele parti .. Totusi . Ii ok ... Exceptand repetarea unosr cuvinte sau a unor afze fara sens ca de ex: "Au mers ei ce au mers apoi au ajuns" .... Puteai aici sa zici doar au ajuns la destinatie sau mai stiu io ce dar nu ii prea corect cum teai exprimat tu ...

Nu renuta, conmtinua sa compui povesti dar nuh dezvolta alte povesti.

Sper ca urmatoarea sa fie compusa in totalitate de tine

...:::Naruto Max:::...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Foiaie verde Maghiran
Ce fel de izmene am?
Am izmene rupte'n cur
Si ma cheama Raj Kapoor

Fara comentarii =]]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Konan^_^Esseker
Admin
Admin

Sat : Satul ascuns in ploaie
Element :
Puncte : 4830
Reputatie : 10
Data de inscriere : 24/07/2010
Sex : feminin
Varsta : 19
Localizare : Dej ... Jud Cj... Satu din ploaie :))
Joburi/Distractii : Just PC... CrossFire and MineCraft

Sus In jos

Mesaj Scris de Sasake Vibe la data de Lun Aug 29, 2011 5:17 pm

Buna Very Happy
Este prima mea poveste Very Happy so ms pt ca mi-ai zis ce e bine si ce nu e bine astfel am aflat si eu Very Happy , dar , apropo povestea seamana cu alta ? , nush eu nu stiu nici una asemanatoare , bine am folosit si niste faze reala , faza cu itachii ... Oricum ma bucur ca cineva apreciaza macar putin povestea , si te roog spunemi si mie cu ce se aseamana LD ca mor de curiozitate
Sasake Vibe
Membru
Membru

Sat : Satul ascuns intre frunze
Element :
Puncte : 2235
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/08/2011
Sex : masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de Konan^_^Esseker la data de Mar Aug 30, 2011 1:27 am

Faza ca Itachi si'a omorath familia Smile

Foiaie verde Maghiran
Ce fel de izmene am?
Am izmene rupte'n cur
Si ma cheama Raj Kapoor

Fara comentarii =]]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Konan^_^Esseker
Admin
Admin

Sat : Satul ascuns in ploaie
Element :
Puncte : 4830
Reputatie : 10
Data de inscriere : 24/07/2010
Sex : feminin
Varsta : 19
Localizare : Dej ... Jud Cj... Satu din ploaie :))
Joburi/Distractii : Just PC... CrossFire and MineCraft

Sus In jos

Mesaj Scris de Ana Infiniti la data de Mar Aug 30, 2011 9:46 pm

Hmm...salut! Am aparut si eu pe aci'. Huh...cati ani ai? 13..asa asa.Sa vedem...descrierea e varza, dar cred ca asta era doar prima parte, nu?
~ 2 zile iar...= doua zile iar... [ Intr-o poveste se scrie cu litere, nu cu cifre.]
Pui space numai dupa scrierea semnului, asa ajuta cititorul si arata mai frumos. Scri trei puncte doar cand e nevoie, nu mereu. ["Acesta era Kakashi prin tinerete ..." un singur punct mergea.]
Dialogul e cam sec...
"Femeia Clanului Uchiha : Da desigur" - puteai sa pui numai "Desigur.", in caz contrar se pune virgula.
"Cei doi au adormit impreuna , deoarece , copilul [cu "c" mic. de un [litere...] an al ei numit Sasuke si sotul sau erau plecati ..." Oricum puteai zice simplu: Cei doi au dormit impreuna deoarece copilul sau, Sasuke si sotul erau plecati.
Dupa dialog, in caz ca nu se pune semnul intrebarii/exclamarii se pune punct, nu se lasa asa.Cred ca ar mai fi multe chestii...dar le las pe alta data. Oricum frumoasa idee si...succes in continuare! ^^

Spoiler:

Sig by Valy<3
Dissect me until my blood runs down into the drain
My bitter heart is pumping oil into my veins
I'm nothing but a tin man, don't feel any pain

Ana Infiniti
Moderator
Moderator

Sat : Satul ascuns in nisip
Element :